Fabryka Czekolady E.Wedel,

100 tysięcy osób w 4 miesiące nie mogło się pomylić. To warszawskie muzeum to hit!

2.2.25 mm 0 Comments

Chcesz poczuć się jak w fabryce czekolady? Już 100 000 osób skorzystało z tej możliwości, odwiedzając Muzeum Fabryki Czekolady E.Wedel. To interaktywna podróż przez świat czekolady, pełna niespodzianek i doznań dla wszystkich zmysłów. Zwieńczeniem niezwykłej podróży po świecie Wedla jest niezwykły taras widokowy przy Alei Emila Wedla 5 na Kamionku


Nowa Fabryka Czekolady E.Wedel podbiła serca warszawiaków! Zaledwie w 4 miesiące od otwarcia, drzwi muzeum przekroczyło już 100 000 gości. To dowód na to, że połączenie historii czekolady z nowoczesnymi rozwiązaniami to strzał w dziesiątkę fot. travelerdeluxe
 
Nowa Fabryka Czekolady E.Wedel, zlokalizowana przy Alei Emila Wedla 5, to hołd złożony założycielowi tej słynnej marki. Budynek, który swoją elewacją przypomina tabliczkę czekolady, powstał tuż nad brzegiem Jeziora Kamionkowskiego, w samym sercu Parku Skaryszewskiego. To nie tylko muzeum, ale także nowoczesna fabryka, gdzie można zobaczyć na własne oczy, jak powstają ulubione słodycze. Po dwóch latach intensywnych prac sypiące się silosy z lat 60., ustąpiły miejsca nowoczesnej, sześciokondygnacyjnej fabryce czekolady. Inwestycja o wartości ponad 200 milionów złotych stoi tuż obok słynnej fabryki E.Wedel. Tym wyjątkowym miejscem jest Muzeum Fabryki Czekolady. Obiekt ma powierzchnię ponad 8 tys. m kw.
 
Przygoda zaczyna się już na poziomie 0, w Przestrzeni Ghanijki, wśród egzotycznych roślin i dźwięków afrykańskiej dżungli. W tym miejscu odkryć można tajemnice uprawy kakaowca w Afrce, dowiedzieć się, jak wyglądało życie plantatorów, jakie narzędzia wykorzystywali i jak zmieniały się metody produkcji czekolady na przestrzeni wieków. W Przestrzeni Czekoladnika na pierwszym piętrze zgłębimy tajniki produkcji czekolady, a w Przestrzeni Cukiernika sami staniemy się twórcami czekoladowych dzieł sztuki. To tutaj, poprzez dotyk, słuch i smak, odkryjemy wszystkie tajemnice tego wyjątkowego produktu. Na poziomie drugim czeka na gości prawdziwa uczta dla zmysłów. Pokój poświęcony Ptasiemu Mleczku® to nie tylko źródło wiedzy, ale też prawdziwe dzieło sztuki wypełnione miękkimi poduszkami w kształcie pianek, subtelne oświetlenie i eleganckie wykończenia tworzą wyjątkową atmosferę. 
 
Wizyta tu daje też szansę na odkrycie tajemnic produkcji czekolady, zaprojektowania własne opakowania słodyczy, a nawet podziwiana panoramy Warszawy z tarasu widokowego. W muzeum można nie tylko podziwiać historię czekolady, ale także zobaczyć na własne oczy, jak powstają niezwykłe słodkości. Przez szklane ściany widać pracujące maszyny i czuć zapach świeżo wyprodukowanej czekolady.
To nie tylko muzeum, to tętniąca życiem fabryka, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością. Nowoczesna fabryka czekolady E.Wedel to prawdziwa technologiczna perełka. Na specjalnie zaprojektowanych liniach produkcyjnych, wytwarzane są m.in. kultowe Chałwy Królewskie, Sezamki i Baryłki. W pracowni Rarytasów, z kolei, powstają ręcznie robione praliny, które później trafią do Pijalni Czekolady E.Wedel. 

Aleja Emila Wedla 5 – to właśnie pod tym adresem znajduje się nowa Fabryka Czekolady E.Wedel. Położona nad samym brzegiem Jeziora Kamionkowskiego, w samym sercu Parku Skaryszewskiego, ta wyjątkowa przestrzeń łączy w sobie tradycję, nowoczesność i piękno natury. To idealne miejsce na słodką podróż przez historię czekolady. fot. travelerdeluxe

W muzeum możesz nie tylko podziwiać historię czekolady, ale także zobaczyć na własne oczy, jak powstają Twoje ulubione słodkości. Przez szklane ściany obserwuj pracujące maszyny i poczuj zapach świeżo wyprodukowanej czekolady. To nie tylko muzeum, to tętniąca życiem fabryka, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością fot. travelerdeluxe

Na 6. piętrze Fabryki Czekolady E.Wedel usytuowana jest kolejna niezwykła atrakcja - taras widokowy oferujący zapierający dech w piersi widok na Warszawę i Jezioro Kamionkowskie. A zapach czekolady, unoszący się z pobliskiej fabryki, dopełni Twoje wrażenia.

Nowa Fabryka Czekolady E.Wedel to efekt współpracy wielu utalentowanych zespołów, którzy połączyli doświadczenie i kreatywność: BiM Architekci (projekt), HOCHTIEF Polska (wykonawstwo), WWAA (wystawa), Lunapark Motion Arts Collective (multimedia), Studio Homework (identyfikacja wizualna) i ARUP (doradztwo inżynieryjne).
Zwiedzanie z przewodnikiem trwa około 90 minut.

Magdalena Lalik

0 comments: