Polska,

Ustka poza sezonem. Niezwykłe atrakcje portowego miasta

12.2.25 mm 0 Comments

Ustka, choć latem tętni życiem i przyciąga tłumy turystów, zachwyca również poza sezonem. Gdy tłumy turystów ustępują, miasto odsłania swoje bardziej intymne oblicze, pełne spokoju i uroku. Spacerując po plaży w chłodniejsze dni, można poczuć bliskość natury i delektować się szumem fal oraz śpiewem mew.

 

Stare Miasto, z charakterystycznymi, kolorowymi domkami, nabiera wówczas wyjątkowego uroku. Ciche uliczki, zdobione kwiatami doniczkowymi, zapraszają do spokojnych spacerów. A wieczorami, w przytulnych kawiarenkach, można delektować się gorącą czekoladą i podziwiać zachody słońca malujące niebo w ciepłych barwach.
Hotel Szerokie Wody, położony tuż przy plaży, oferuje swoim gościom nie tylko komfortowe pokoje, ale przede wszystkim zapierający dech w piersi widok na morze. To idealne miejsce dla osób, które pragną odpocząć od miejskiego zgiełku i delektować się spokojem nadmorskiej atmosfery  fot. travelerdeluxe

Latarnia morska, górująca nad miastem, wydaje się jeszcze bardziej majestatyczna, gdy nie jest otoczona tłumem turystów. Jej światło, rozświetlające ciemności nocy, dodaje Ustce tajemniczości. A spacerując po molo, można poczuć się jak bohater romantycznej powieści.
 
Ustka poza sezonem to także doskonałe miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku. Spacerując po lesie, można napawać się zapachem igliwia i słuchać śpiewu ptaków. Amatorzy sportów wodnych mogą wybrać się na morską wyprawę lub po prostu spacerować brzegiem morza.
 
Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem historii, przyrody czy po prostu chcesz odpocząć od miejskiego zgiełku, Ustka poza sezonem ma Ci wiele do zaoferowania. To czas, kiedy można odkryć prawdziwe oblicze tego urokliwego miasta i poczuć jego wyjątkową atmosferę.
 

Ustka, co zobaczyć 

 

Latarnia morska w Ustce

 
Latarnia morska w Ustce usytuowana jest tuż przy nadmorskim deptaku, przy wejściu na portowe molo. Pierwotnie latarnią była aparatura Fresnela z bębnową soczewką i lampą oliwną jako źródło światła, o zasięgu 6 Mm. Była ona podnoszona na maszcie stacji pilotów z 1871roku. W 1892 roku wybudowano nową, dwukondygnacyjną stację pilotów z przylegającą do niej od południa ośmiokątną wieżą, na której znajduje się biała laterna. Latarnia w Ustce przetrwała bez szwanku II Wojnę Światową i została uruchomiona już 15 listopada 1945 roku. W 1993 roku latarnia morska w Ustce została wpisana do rejestru zabytków. 

 
Tutejsza plaża podzielona na dwie części kanałem portowym, to synonim najwyższej zgody, jaka może zapanować podczas plażowania. A to dlatego, że to plaża, która… usatysfakcjonuje każdego.  
Po sztormie miasto staje się prawdziwą mekką poszukiwaczy bursztynu, którzy w gumowych strojach, z kosiorami na ramieniu zanurzają się w spienionych wodach Bałtyku. Ponoć można tu znaleźć najbardziej dorodne okazy w okolicy! Stąd to właśnie w Ustce organizowane są mistrzostwa Polski w wypłukiwaniu „złota Bałtyku”.

 
Kładka, po której możliwe będzie przejście nad kanałem ma długość 53 m. System napędzany jest przez silniki elektryczne, zainstalowane w zachodniej części portu. Kładka zamykać i otwierać będzie się w kierunku morza. Generalnie będzie służyła tylko pieszym. W razie potrzeby może być także udostępniona pojazdom uprzywilejowanym. Poza poprawą dostępności do miejsc prowadzenia działalności dla wszystkich pracowników portu, kładka będzie ułatwieniem komunikacyjnym dla mieszkańców oraz niewątpliwą atrakcją dla turystów.
 
Wyobraź sobie siebie spacerującego po plaży o wschodzie słońca, z kubkiem aromatycznej kawy w dłoni. Po południu możesz zrelaksować się na tarasie, podziwiając zachód słońca malowany przez niebo w najpiękniejszych barwach. Wieczorem, w przytulnym wnętrzu hotelu, czeka na Ciebie spokojny sen, kołysany szumem morza. Marzenie o tak idealnym wypoczynku spełnia hotel Szerokie Wody, synonim luksusu i wypoczynku. 
 
Magdalena Lalik
 

0 comments: